Od 2009 r. "Muzyka w Muzeum" kontynuowana jest w Państwowym Muzeum Etnograficznym pod nową nazwą "Jedna Europa, Wiele Kultur - Muzyczny Przegląd Stolic Europejskich".
Informacje o nowym cyklu na stronie WWW.TRANSETNIKA.PL



Zapraszamy na strony Muzyki w Muzeum - cyklu koncertów, prezentujących szeroką rozumianą niezależną scenę folkową, odbywających się regularnie od początku Nowego Millenium w warszawskim Państwowym Muzeum Etnograficznym. (więcej o idei cyklu)


organizacja:
Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie
Oficyna Open Sources

patronat medialny:


 Research.pl - Poznaj Swój Kraj i Okolice ™


Kontakt z organizatorami:
Maciej Szajkowski (Kapela ze Wsi Warszawa) - muzykawmuzeum (at) poczta.onet.pl - tel. 0603 188 744
Małgorzata Orlewicz (Państwowe Muzeum Etnograficzne) - tel. 827-76-41 wew. 222

realizacja dźwięku - Zbigniew Redo - www.redo-sound.pl


NEWSLETTER MUZYKI W MUZEUM

Zapisując się do newslettera będziesz otrzymywał na bieżąco informacje o zbliżających się edycjach Muzyki w Muzeum, jak również o tym, co zmieniło się na stronie, linkach do relacji z naszych koncertów w prasie i innych mediach. Po prostu wpisz swój adres w pole powyżej oraz wściśnij "wyślij".


KSIĘGA GOŚCI

Zapraszamy do dzielenia się wrażeniami, opiniami, pisaniem o tym, co w MwM Wam się podoba oraz co chcielibyście zmienić.


Pierwsza lista stron folkowych

koncerty, które odbyły się w ramach cyklu "Muzyka w Muzeum":

2008:
28.03 - Ula Kapała z Zespołem i grupa Dullahan
18.01 - "Czaj z Azji, czad z Afryki": Yerba Mater, Gadająca Tykwa

2007:
16.11 - Orkiestra Św. Mikołaja, Orkiestra/Łem
28.09 - "Noc Derwiszy": Sol Et Luna, Tahrir, Alamut, Laleli
28.03 - Odpust Zupełny, Zespół Polski

2006:
2.06 - Perkałaba (Ukraina), WZ Orkiestra (Białoruś)
8.04 - Maria Pomianowska i Zespół Polski, Katarzyna Gartner
2.03 - Żywiołak, Widymo, Jarosław Adamów oraz Zespół Śpiewaczy "Sami Swoi"

2005:
10.12 - Justyna Steczkowska i Ludofoniarze, The Soul Connection, Trebunie Tutki
9.11 - Czerwie, Stara Lipa, Wilniuki, Niezapominajki
14.10 - Dobranotch, Psio Crew, Tołhaje
6.05 - Kwartet Jorgi, Dudziarze z Wielkopolski, Balkan Sevdah

2004:
2.04 - Orkiestra Św. Mikołaja, Ich Trole, Kolumna Zygmunta
23.01 - Kapela Mariana Pełki, Wędrowiec, Stara Lipa

2003:
27.11 - "Wieczór Litewski": Eglala, Vydraga, Blezdinga
  7.11 - Osimira (Białoruś), Musa-Ler (Armenia)
25.10 - Orkiestra Na Zdrowie, Session 3
28.03 - Paprika Korps, Percival Schuttenbach
28.02 - Kapela Jana Karpiela "Bułecki", Trio Karpackie
24.01 - "Jamajski karnawał!" (Habakuk, ZaZuZi, Ani'Razou)

2002:
6.12 - "Po sąsiedzku"    (Aleksandra & Konstantyn [Białoruś], Heligonkarze [Słowacja])
25.10 - "Wszystkie Strony Wschodu" (Mehdi Gholami i Wojciech Mazurkiewicz, Czeremszyna)
18-19.05 - "Dni Słowiańskie" (Kapela ze Słowacji, Kapela Stachy, Kapela Kazimierza Zdrzalika, Swoją Drogą, Kapela z Maciejowic, Pies Szczeka i in. )
26-27.04 - "Transetnika" "Noc siedmiogrodzka" (Tarisznyás); "Słowianie lecą na Marsa" (Sielska Kapela Weselna, Meltrad, Ferajna z Biglem, Sanghuma Trio, Kapela ze Wsi Warszawa)
22.02 - "Podróż na Wschód" (Lautari, Goście z Nizin, Yerba Mater)
25.01 - "Z Mikołajem Nowy Rock" (Orkiestra Św. Mikołaja, Justyna Grabska/Maciej Cierliński, Yerba Mater)

2001 r.:
21.12 - Kapela Vistula
30.11 - "Andrzejki" (UR'IA, Stilo, OVO, KzWW Nofuturesound)
26,28.10 - "Czeski atak" (Ahmed ma Hlad, Kapela ze Wsi Warszawa)
5.10 - "Babie lato" (White Garden, Stara Lipa, Niuchnij Moje Socksy)
25.05 - "Magia Afryki" (Afro Magic Band)
9.05 - "Muzyczna podróż do Sri Lanki" (Rajya Netum Kandyama)
27.04 - "Po Wielkiej Nocy" (Hora Colora, Open Folk, Kapela ze Wsi Warszawa)
23.03 - "Postne granie"
(Werchowyna, Dekameron, Justyna Grabska, Remek Hanaj i Agata Harz)
27.02 - "Ostatki, czyli między nami Słowianami i Celtami" (Dudy Juliana, Meltrad, Kaptoszki, Slainte!, Kapela ze Wsi Warszawa, Varsovia Manta)
26.01 - "Karnawałowe muzykowanie" (Kaptoszki, Stara Lipa, Kapela ze Wsi Warszawa, Syrbacy)


IDEA CYKLU