Muzyka w Muzeum - "Magia Afryki"
Państwowe Muzeum Etnograficzne, Warszawa, ul. Kredytowa 1, 25.05.2001, godz. 18.00

25.05.2001, o godz. 18, w Muzeum Etnograficznym odbędzie się ostatni przed wakacjami koncert z cyklu "Muzyka w Muzeum". Gwiazdą wieczoru będzie fenomenalny zespół AFRO MAGIC BAND - łączący tradycję afrykańskiej muzyki etnicznej z jazzem. Po występie - niepowtarzalna okazja - Zespół poprowadzi warsztaty perkusyjne dla wszystkich chętnych!
BĄDŹ AKTYWNYM MELOMANEM - ZABIERZ SWOJĄ PERKUSJĘ!

AFRO MAGIC BAND
Afro Magic Band to formacja założona w 1997 r. przez Mbaye Ndiaye z Senegalu, osobowość muzyczną i jednego z założycieli elitarnego Senegalskiego Baletu Narodowego, znanego dzięki koncertom na całym świecie. Poza nim w skład międzynarodowego zespołu wchodzi dwóch Senegalczyków, jeden muzyk z Gwinei, muzycy z Węgier i z Europy Zachodniej. Program koncertowy Afro Magic Band oparty jest na oryginalnych rytmach afrykańskich i arabskich, granych na tradycyjnych instrumentach perkusyjnych (djembe, doundoumba, taking drum, marakasy), wzmocnionych i unowocześnionych pulsacją gitary basowej i elektrycznej.

instrumentarium Afro Magic Band; fot. z płyty 'Mbaye Ndiaye' Ten żywiołowy i energetyczny bębniarski spektakl muzyczny urozmaica poza tym brzmienie takich instrumentów jak: sax, flet, didgeridoo, a całość programu wypełniają tradycyjne rytualne śpiewy i tańce z Zachodniej i Północnej Afryki. W rozszerzonym składzie zespół występuje z trzema pięknymi czarnymi tancerkami, które do granej muzyki tworzą na scenie egzotyczny i zmysłowy show.

Osoby, które widziały występ Afro Magic Band na festiwalu Folk Fest w Krotoszynie już wiedzą, co na scenie prezentuje zespół. Oto, co o ich występie pisał Sławomir Król (Folk Time, Ethnosfera.pl) w swej relacji z festiwalu. "Gwiazdą tegorocznej edycji FolkFest w Krotoszynie stał się bez wątpienia zespół Afro Magic Band. (...) Występ Afro Magic był żywiołowym bębniarskim spektaklem muzycznym, opartym na afrykańskich rytmach i tańcach, wypełnionym rytualnymi śpiewami i jazzowymi improwizacjami. Energia i widowiskowość występu Afro Magic Band 'powaliła' wszystkich, a zakończenie festiwalu przy ich współudziale na pewno pozostanie w pamięci wszystkich, którzy tam byli."

Posłuchaj dwóch utworów grupy (w formacie real audio): Bebeyo real audio i Bakine real audio

Przed koncertem zapraszamy do obejrzenia wystawy "Malarstwo Tinga-Tinga", prezentującej afrykańskie malarstwo ze zbiorów prywatnych.

Bilety na koncert tradycyjnie w cenie 5 zł.

zob. także prezentację płyty grupy i kasety "Bebeyo" w sklep.serpent.pl, a także zapowiedź występów Afro Magic Band z magazynu "Machina".

powrót na główną stronę Muzyki w Muzeum