Muzyka w Muzeum - "Czeski atak"
Ahmed ma Hlad (Czechy) i Kapela ze Wsi Warszawa
26.10.2001, Państwowe Muzeum Etnograficzne, Warszawa, ul. Kredytowa 1, g. 18.00, bilety 10 zł
28.10.2001, Muzeum Miejskie Wrocławia, pasaż "Pod Złotym Słońcem", Rynek 6, g. 19.00, bilety 5 zł

W końcu października zapowiada się niezwykłe wydarzenie muzyczne! Do Polski po raz pierwszy przybywa czeska formacja AHMED MA HLAD - objawienie tego roku na europejskiej scenie world music! Rewelacyjne wibracje folk-rock-klezmerskie, serwowane z młodzieńczą witalnością, dziką ekspresją i zabójczym profesjonalizmem! Okrzyknięci klezmerskim The Ramones znad Wełtawy! Pasja, szaleństwo i wulkaniczne energie, totalna emanacja dźwięków najbardziej sielkich i radosnych! Wokalistka Laura Larisa w transowym uniesieniu śpiewa również po polsku, ale nie ma nic wspólnego z (skądinąd poczciwą) Halinką M.
Ahmed Jest Głodny i gwarantuje najprzedniejszą muzyczną ucztę! Zresztą przekonajcie się sami - oto cztery fragmenty płyty demo grupy w mp3:
- Tri Momi
- Jarabinka
- Sokol
- Djevo, djevo
więcej utworów na stronie ksichty.freemusic.cz/ahmed.htm
Skład grupy: Laura KOPECKÁ - śpiew; Andrej NOVIK - Śpiew; Michal HROZA - saxofon, klarnet; Mikuláś KROUPA - klarnet; Stěpán ČERNOUSEK - gitara basowa; Jan ZEMLIČKA - gitara elektryczna; Michal ŚMÍD - gitara, akordeon; Filip HRUBÝ - perkusja

Kapela ze Wsi Warszawa w trakcie koncertu w ramach Muzyki w Muzeum 27.02.2001 r.; fot. D. Anaszko Grupie towarzyszyć będą znani wszystkim doskonale gospodarze cyklu - Kapela ze Wsi Warszawa. I jak zawsze usłyszymy hard core'y z obory, dźwięki grane z ręki, old schoolowa łojonkę w ultraspeedowych tempach. Tym razem koncert promujący jeszcze cieplutką, drugą płytę grupy "Wiosna Ludu", do premiery której już odliczamy godziny!
Zobacz koniecznie stronę zespołu www.kzww.serpent.pl.

Niuchnij Moje Socksy w trakcie koncertu w ramach Muzyki w Muzeum 5.10.2001; fot. D. Anaszko Podczas koncertu wiele niespodzianek - m.in. nieobliczalni kuglarze z elokwentnej formacji - Niuchnij Moje Socksy czyli Smell My Socks - extrema-brutal-etno, która podbiła serca fanów podczas ostatniej MwM, tym razem z multimedialną instalacją w ramach transglobalnego projektu Elektryczna qciapka!

Jednocześnie z przyjemnością informujemy, iż obecna edycja jest przełomowa - niniejszym cykl Muzyka w Muzeum staje się ideą między miastami. Oto bowiem po raz pierwszy, prócz występu w warszawskim Muzeum Etnograficznym, odbędzie się koncert w Muzeum Miejskim Wrocławia!

powrót na stronę edycji "Czeski atak"
powrót na główną stronę Muzyki w Muzeum