Muzyka w Muzeum - "Andrzejki" - 30.11.2001

nasza zapowiedź koncertu

zapowiedzi prasowe

kilka fotek z koncertu

relacje pokoncertowe

główna strona MwM

UR'IA w trakcie koncertu w ramach MwM; fot. (c) dada Tym razem, na adrzejkowej edycji Muzyki w Muzeum, głównym gościem była białoruska UR'IA. Jak pisała po koncercie Gazeta Wyborcza "Muzycy z zespołu UR'IA wzięli tradycyjne ludowe rytmy białoruskie, dodali dźwięki rodem z Indii czy Egiptu, a to wszystko połączyli z mocnym rockowym uderzeniem i transowym brzmieniem. Sami ubrali się w lniane suknie, a na głowy założyli czepce przypominające stroje obrzędowe, potęgując jeszcze tajemniczy nastrój muzyki. W piątek, gdy UR'IA grała na koncercie z cyklu 'Muzyka w muzeum' można było poczuć się trochę jak na innej planecie czy w innych czasach." (prym., Gazeta Wyborcza 3.12.2001).

Występ UR'II poprzedziły dwie doskonałe polskie grupy - wrocławskie OVO i warszawsko-tureckie Stilo. A na zakończenie, eksperymentalnie wystąpił KzWW Nofuturesound, czyli kwantowe oblicze Kapeli ze Wsi Warszawa doby Nowego Millenium.

Natomiast od strony wizualnej przygotowaliśmy kolejną niespodziankę (po ubiegłomiesięcznych multimedialnych prezentacjach Elektrycznej Quciapki). Tym razem oprawą plastyczną sali widowiskowej warszawskiego Muzeum Etnograficznego zajął się znany plastyk Kain May.

Sponsorami i patronami koncertu, zorganizowanego przez Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie, wraz z Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego oraz Urzędem Dzielnicy Śródmieście Gminy Warszawa Centrum tradycyjnie byli: Gazeta Wyborcza, etno.terra.pl, Radiostacja, Ethnosfera, TV Polonia, Kawa czy Herbata, lista dyskusyjna Muzykant, Gadki z Chatki oraz Unesco.powrót na główną stronę Muzyki w Muzeum