Muzyka w Muzeum - "Jamajski karnawał"
24.01.2003, Państwowe Muzeum Etnograficzne, Warszawa, ul. Kredytowa 1 


więcej o wykonawcach:

HABAKUK

ZA ZU ZI


ANI'RAZOU

BRACTWO WIANKI SAMAGRI

Specjalna, karnawałowa edycja MwM

Habakuk HABAKUK (Częstochowa) - jeden z najgenialniejszych projektów rodzimej sceny reagge. Koncert promujący ich nową płytę "Muzyka, słowo, liczba, kolor". ROOTS ROCK TRANS REGGAE.

ZA ZU ZI (Jarocin) - działająca od połowy 2001 roku grupa młodych zapaleńców, rozkochanych w bujających, karaibskich rytmach rodem z Jamajki. To puls, serca bicie, bunt w Babilonie, duchowe zjednoczenie, radosne Reggae Party.

ANI'RAZOU (Warszawa) - młoda załoga (o zaledwie kilkumiesięcznym stażu), choć w jej skład wchodzą osoby, znane z innych zespołów. Mówią o sobie: "To co nas łączy jest ukryte w zanaczeniu słowa: REGGAE... W znaczeniu słów: intuicja, zaufanie, współodczuwanie..."

BRACTWO WIANKI SAMAGRI Sound System (Warszawa) - epokowy powrót z zaświatów najbardziej nieobliczalnej, podziemno-paranoicznej ekipy z gościnnym udziałem Jego Eminencji Jarka Laszuka IV. Włościańskie tematy bite na dwa. Tym razem w składzie i repertuarze eksperymentalnym, do końca nie wiadomo jakim. Okrzyknięci jako największa schiza polskiej sceny etno. Brutalna prawda "swetrom" prosto w oczy;-)

ABRACA-DUB-RA SOUND SYSTEM - czyli niezastąpiony Praczas i Przyjaciele. Żywa muza, żywy mix, żywe słowo. Światło zaklęte w układzie scalonym.

ponadto:
Kain May - scenografia, live act.
SchizWiz alias Elektryczna Qciapka Crew - wizualizacje, materializacje, spirytualizacje.
DJ Stanley Jaskuła - prowadzenie, nauka tańca obrzępańca.Początek koncertu godz. 18.00, bilety w cenie 10 zł.

powrót na główną stronę Muzyki w Muzeum