25.10.2003, Państwowe Muzeum Etnograficzne, Warszawa, ul. Kredytowa 1 

ORKIESTRA NA ZDROWIE, SESSION 3, ABRACA-DUB-RA SOUNDSYSTEM

Jacek Kleyff na płytach

(prezentacje z plikami dźwiękowymi!)

Orkiestra Na Zdrowie - Jest los

Jacek Kleyff - "Piosenki"

ONZ w sieci:

- onz.serpent.pl
- onz.band.pl - strona oficjalna
 Gościem najbliższej edycji "Muzyki w Muzeum" będzie ORKIESTRA NA ZDROWIE z Jackiem Kleyffem. Naturalna, do ruchu i słuchu, radosna, rytmiczna muzyka poważna z przekazem!
Swoisty styl zespołu oparty jest na syntezie muzyki reggae z muzyką etniczną. Są tu rytmy folkowe i rockowe, są "ukraińskie" zaśpiewy na głosy, słowiańska melodyjność, afrykańskie bębny i wiele innych elementów World Music. Niezwykłe kompozycje wciągają w rozbujany, transowy taniec, a przekaz płynący z tekstów piosenek dodaje całości jeszcze innego, niezwykłego wymiaru...

Występ Orkiestry poprzedzi grupa SESSION 3 - projekt Jacka "Łosia" Osiora (git. voc.), 'na co dzień' gitarzysty ONZ. Towarzyszą mu synowie legendarnego Słomy - Daniel Słomiński (bas, voc.) i Jonasz Słomiński (drums) oraz - gościnnie na koncercie na MwM - Maciej Bielawski (sax, klarnet, flety). Zespół powstał w Dąbrówce w styczniu 2002 r., styl to funky-afro-dub. Grupa koncertowała w warszawskim CDQ, Gubinie, Włodawie, Lublinie, także występuje w ramach projektu Słomy "Słoma Squad" (Session 3 + Słoma + Krzysztof Pachla). Gościnnie z zespołem występowali: Ania Patynek, Andrzej Szajkowski, oczywiście Słoma oraz wspomniany Maciek Bielawski. Na razie na koncie grupa ma jedynie demo "Session 3".
Posłuchaj utworu Session 3 - "Popłyniemy" (mp3, 2,7MB)

Skład koncertu uzupełni ABRACA-DUB-RA SOUNDSYSTEM.

Początek koncertu godz. 18.00, bilety w cenie 10 zł.

Patroni Muzyki w Muzeum:

    TV Polonia        powrót na główną stronę Muzyki w Muzeum