Muzyka w Muzeum
7.11.2003 (piątek), Państwowe Muzeum Etnograficzne, Warszawa, ul. Kredytowa 1 
OSIMIRA, MUSA-LER

OSIMIRA (Białoruś)
Osimira to młody, ale jeden z najbardziej oryginalnych zespołów grających muzykę inspirowaną dawną kulturą białoruską. Muzyka Osimiry opiera się na transowym rytmie, brzmieniu wielu tradycyjnych, często archaicznych instrumentów muzycznych i oryginalnym wielogłosowym przekazie wokalnym nawiązującym do prastarej kultury Białorusi. Koncerty Osimiry, to barwne i energetyczne spektakle muzyczne, w których równie ważną rolę co niesamowita, pulsująca rytmem archaiczna muzyka, odgrywa sceniczny przekaz i wygląd muzyków. Nastrój i klimat tych koncertów na długo pozostają w pamięci odbiorców.

Grupa znana choćby z występów na Folk Feście 2002 i Ethnosfera Festival 2002.
oficjalna strona: osimira.nm.ru

MUSA-LER (Armenia)
Zespół powstał w 2003 r. Wszyscy muzycy pochodzą z Armenii a mieszkają w Polsce. Repertuar grupy to tradycyjne utwory i tańce ormiańskie, jak np. jechegn. Musa-ler to nazwa góry w Turcji, związanej z historią oraz dawnymi zwyczajami zamieszkujących ją niegdyś Ormian.
Zespół występował podczas XII Ogólnopolskiego Przeglądu Dorobku Artystycznego Mniejszości Narodowych i Etnicznych "Wspólnota w kulturze" w warszawskim Ursusie oraz z okazji Dnia NIepodległości Armenii. Musa-Ler działa przy stowarzyszeniu Polska-Armenia a kierownikiem grupy jest p. Akop Bagdasaryan.
Skład zespołu:
Bakrat Abraham Yan - dhol
Arik Sirekanyan - dhol
Howhannes Howhannisyan - klarnet
Wahe Bagdasaryan - organy
Gaiane Kalemdaryan - taniec
Akop Bagdasaryan - akordeon

początek godz. 18.00, bilety 10 zł

patronat medialny:

   TV Polonia             

powrót na główną stronę Muzyki w Muzeum