"Muzyka w Muzeum"
28 marca 2008 (piątek), godz. 19:00
Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie, ul. Kredytowa 1

wystąpią: ULA KAPAŁA Z ZESPOŁEM i grupa DULLAHAN

Bilety w przedsprzedaży w sklepie Hey Joe oraz przed koncertem w Muzeum.
Cena: 12 zł

Grupa DULLAHAN działa od 2005 roku i tworzą go muzycy związani głównie ze sceną muzyki folkowej i tradycyjnej. Instrumentalne aranżacje zespołu łączą żywiołowość z precyzją, współczesną pomysłowość z autentycznym tradycyjnym smakiem.

Na repertuar grupy składają się aranżowane tradycyjne melodie taneczne z Irlandii i Szkocji - jigi, reele, sleep jigi, hornpipe'y, airy z typowymi instrumentami dla tych krain - fletami, skrzypcami, akordeonem oraz taneczne melodie muińeiry , xoty, saltony, alborady, entemedia z dwóch celtyckich krain Półwyspu Iberyjskiego - Galicji i Asturii grane na dudach - gaita galega pochodzących z Galicji. Inspiracje i melodie tradycyjne pochodzą ze źródła - poznane w czasie podróży do krajów celtyckich, szczególnie z podróży do Irlandii, która najbliższa jest sercu muzyków.

Obecny skład zespołu:
Marek Przewłocki - drewniany flet poprzeczny, dudy
Michał Makulski - akordeon diatoniczny
Szymon Białek - gitara akustyczna

www.dullahanband.com

ULA KAPAŁA jest absolwentką Wydziału Malarstwa i Rzeźby wrocławskiej ASP, z zamiłowania interpretatorką tradycyjnej muzyki irlandzkiej, szkockiej, bretońskiej i...amerykańskiej.

Na scenie obecna od trzynastego roku życia. Brała udział w festiwalach i konkursach piosenki obcojęzycznej, zajmując najwyższe lokaty. Śpiewała pieśni gospel, blues, country a nawet ballady jazzowe, nie stroniła też od poezji śpiewanej i piosenki turystycznej. Jednak przede wszystkim, śpiewała i do dziś śpiewa, aranżuje tradycyjne pieśni irlandzkie i szkockie.

Tu znalazła swoją "niszę ekologiczną", swoich wiernych fanów, którzy widzą w niej genialną niemal wykonawczynię muzyki celtyckiej. Ale nie tylko oni. Rodowici Irlandczycy nie mogli uwierzyć, że tak potrafi śpiewać Polka. W opinii Ambasady Irlandii Ula jest najlepszą w Polsce reprezentantką tego gatunku muzyki. Systematycznie nagrywa, koncertuje, bierze udział w festiwalach muzyki celtyckiej odbywających się w Polsce.

W sierpniu ub. roku, podczas Festiwalu Kultury Celtyckiej Dowspuda miała miejsce premiera najnowszej, trzeciej w dorobku Uli Kapały, płyty "Mary And The Soldier". To kolejna realizacja jej fascynacji tradycyjną muzyką irlandzką, tym razem temat wojny widzianej oczyma kobiety. "Mary And The Soldier" zawiera przede wszystkim utwory pochodzenia irlandzkiego, ale też akcenty angielskie, szkockie, a nawet amerykańskie. Album dopełniają inne piosenki o kobietach i tradycyjne irlandzkie tematy do tańca.

Skład:
Ula Kapała
Mirosław Kozak
Michał Juszkiewicz
Andrzej Krupski

ula-kapala.art.pl

Wizualizacje:
eRBu.pl Radek Bułtowicz
Oprawcą Wizualnym będzie Radek - eRBu.pl - Bułtowicz -absolwent ASP w Poznaniu na Wydziale Komunikacji Multimedialnej. Dyplom w Pracowni Fotografii Intermedialnej obronił w 2004 roku. Studia kontynuuje na Wydziale Operatorskim – specjalizacja Fotograficzna- PWSFTvT w Łodzi. Mieszka i pracuje w Lublinie. Jako oprawca współpracował m.in. z Orkiestrą św. Mikołaja (także okładki ich płyt), zespołami Mordy, Oranżada, Naczynia, a także z festiwalem Dwa Brzegi i Nocą Kultury.

Organizatorzy koncertu:
Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie - www.pme.art.pl
OPENSOURCES - www.opensources.pl

Współpraca:
Warszawski Oddział Towarzystwa Polsko-Irlandzkiegopowrót na główną stronę Muzyki w Muzeum